MKS Poznań Wicemistrzem Polski Młodzików w sezonie 2021/2022!!!

Kiedy emocje już opadły, możemy przejść do podsumowania Finałowego Turnieju Pucharu Polski Młodzików, który odbywał się w dniach 19-22.05.2022 w Ostrołęce. 

Młodzicy MKSu Poznań trafili do grupy M razem z zespołami: MSPR Siódemka Huras Legnica, MKS Piotrkowianin oraz SKS Kusy Kraków, w grupie N znalazły się drużyny: MLKS Czarni Olecko, MKS Padwa Zamość, KS Vive Kielce oraz gospodarze turnieju – UKS Diament Ostrołęka.

Pierwsza faza grupowa dla poznaniaków rozpoczęła się pechowo, bowiem w pierwszym meczu, w którym większość czasu prowadzili, ostatecznie nieszczęśliwie ulegli zespołowi z Legnicy przegrywając zaledwie 26:27. Drugie spotkanie, zarówno dla trenerów jak i zawodników było kluczowe. Tylko wygrana dawała szanse dalej walczyć o medale. Młodzicy nie zawiedli, udowodnili po co przyjechali i pokonali MKS Piotrkowianin 32:26, a następnego dnia przypieczętowali wyjście z grupy zwyciężając w meczu z SKS Kusy Kraków 25:21.

Awans do fazy finałowej pozwolił zrewanżować się czerwono-czarnym za porażkę w 1/8 zespołowi z Zamościa. W wyrównanym meczu finałowym MKS Poznań kolejny raz stanął przeciwko Legnicy i tym razem, historia zatoczyła koło i to zespół przeciwników popełnił jeden błąd mniej. Nam być może zabrakło kilku sekund by stanąć na najwyższym podium i być pierwszym zespołem w Polsce.

Podsumowując: MKS POZNAŃ WICEMISTRZEM POLSKI!!! Po 12 latach wróciliśmy do czołówki polskiego handballu!

Ogromne podziękowania za wiarę i wsparcie dla niezastąpionych Kibiców, Rodziców i wszystkich, którzy trzymali za Nas kciuki. Byliście jednym z elementów, które przyczyniły się do osiągnięcia tego sukcesu!

Skład zespołu: Berć Kajetan, Buczko Kuba, Drzewiński Aleksander, Dutkiewicz Igor, Gawałkiewicz Borys, Jokiel Nikodem, Kordylewski Gerard, Kosek Nikodem, Lipski Marcin, Nowak Jacek, Olejnik Szymon, Owczarski Wiktor, Paryzek Szymon, Pietkun Szymon, Ratajczak Kacper, Siwa Maksymilian, Szablikowski Kuba, Zenkteler Aleks.

Kadra Trenerska: Tomasz Draszkiewicz, Joanna Draszkiewicz, Anna Śmigowska.