Młodzik w finale Pucharu Polski Polski Młodzików!

Dwa pewne zwycięstwa, jedna minimalna porażka i wielki sukces w postaci awansu do Finału Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.
To bilans weekendowego grania dowodzonego przez Tomasza Draszkiewicza, Annę Śmigowska i Joannę Draszkiewicz zespołu młodzika MKSu Poznań. Młodzi poznaniacy w pierwszym swoim meczu pokonali Wisłę Płock, w sobotę bez problemów zwyciężyli w pojedynku z Orłem Opole, a po heroicznej walce w niedzielę ulegli nieznacznie Padwie Zamość 30:32. Ten ostatni mecz miał raczej charakter prestiżowy, bowiem obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki w kraju.

Zespół młodzika oparty jest na uczniach Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 10. Wszystkim, którzy przyczynili się to tego olbrzymiego sukcesu gratulujemy i dziękujemy. Jesteście WIELCY!

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – MKS Padwa Zamość
II miejsce – MKS Poznań
III miejsce – SKF Wisła Płock
IV miejsce – Orzeł Opole

Najlepszym zawodnikiem drużyny MKSu Poznań został wybrany Szymon Pietkun.

Skład zespołu: Berć Kajetan, Buczko Kuba, Drzewiński Aleksander, Dutkiewicz Igor, Gawałkiewicz Borys, Jokiel Nikodem, Kordylewski Gerard, Kosek Nikodem, Lipski Marcin, Nowak Jacek, Olejnik Szymon, Owczarski Wiktor, Paryzek Szymon, Pietkun Szymon, Ratajczak Kacper, Siwa Maksymilian, Szablikowski Kuba, Zenkteler Aleks.