Wicelider przyjeżdża do Poznania

W najbliższą sobotę na Newtona zobaczymy zespół, który jest na bardzo dobrej drodze do awansu na salony. Mowa tutaj o drużynie KS Meble Wójcik Elbląg, która na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zajmuje w tabeli drugie miejsce i głośno mówi o tym , że gra w tym roku o awans do Superligi.

Prowadzeni przez Dariusza Molskiego elblążanie od początku sezonu potwierdzają swoją grą, że opinia jednego z faworytów rozgrywek nie jest przypadkowa. Wzmocnieni zaprawionymi w ekstraklasowych bojach braćmi Adamczakami, młodzieżowym reprezentantem kraju Kamilem Netzem oraz doświadczonym Marcinem Głębockim w bramce popularni ”meblarze” krok po kroku budowali swoją pozycję na zakończenie rozgrywek.Kiedy dwa mecze temu pokonali jedną bramką Wybrzeże Gdańsk jasnym się stało, że drużyna z Elbląga poważnie przymierza się do awansu.

W poznański obozie nastroje są zgoła odmienne. Przetrzebieni kontuzjami podopieczni Domana Leitgebera robią co mogą, żeby sezon zakończyć 14 maja, ale zadanie to z każdą kolejną porażka robi się trudniejsze. W porównaniu do meczu w Gdyni do składu powinni powrócić Mateusz Pacała,Miłosz Bekisz i Jakub Kasperczak, ale dwaj ostatni ciągle nie są w pełni gotowi do gry na 100%. W bramce dalej brakuje Bartosza Badowskiego, Bartosz Przedpełski w dalszym ciągu zmaga się z urazem prawego nadgarstka, a achillesy Rafała Niedzielskiego mocno ograniczają pełną sprawność tego sympatycznego zawodnika.

Przed czerwono-czarnymi bardzo trudne zadanie. W pierwszej rundzie w Elblągu po dość zaciętym meczu w końcówce lepsi okazali się miejscowi. Jak będzie tym razem przekonamy się w sobotę o godzinie 18.00.