Meblarze za mocni

KS Meble Wójcik Elbląg pokonały MKS Poznań w meczu 24 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi 29:21 i przy porażce Warmii Traveland Olsztyn w Gdańsku zespół dowodzony przezz Dariusza Molskiego traci do lidera już tylko jeden punkt.

Mecz w Poznaniu miał jednego faworyta i choć jeszcze w 41  minucie poznaniacy prowadzili 19:18 to właśnie elblążanie w ostatnim kwadransie meczu potwierdzili,  że nie przypadkowo są wiceliderem rozgrywek. Marzący o Superlidze ”meblarze” wykorzystali braki kadrowe czerwono -czarnych i z zimną krwią z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Ostatecznie wicelider pokonał MKS różnicą ośmiu bramek, choć z przebiegu meczu poznaniacy na tak dużą róźnicę raczej nie zasłużyli.

-„Dziękuję swoim chłopakom za walkę i za serce, które zostawili na boisku. Przy obecnej sytuacji kadrowej nie jesteśmy w stanie nawiązać wyrównanej walki przez cały mecz z tak mocno obsadzonym na każdej pozycji zespołem jak Elbląg. Do 40 minuty graliśmy jak równy z równym. Później po prostu zabrakło sił, do tego straciliśmy Artura Klopstega, który grał bardzo dobre zawody. Do końca rozgrywek pozostały dwa mecze, a przy wygranej Wolsztyniaka w Malborku baraże są niestety blisko. Taki jest sport i musimy z tym żyć. Na pewno nikt z nas głowy nie spuści i w każdym z meczów będziemy grać o zwycięstwo”- mówi trener MKSu Doman Leitgeber.

Przed MKSem dwa derbowe pojedynki, odpowiednio z Realem Astromal Leszno i Wolsztyniakiem Wolsztyn. Pierwsze z tych spotkań juz za tydzień w Lesznie.

MKS: Zarzycki, Góral – Bekisz 5, Pacała 3, Leder 3, Klopsteg 3, Pochopień 2, Tokaj 2, Narożny 1, Niedzielak 1, Kasperczak J. 1, Żochowski, Grycman, Witucki.
Kary: 8 min.