To był dobry czwartek

Dwa ligowe zwycięstwa i wygrana w turnieju dzieci młodszych to bilans czwartkowego grania młodych szczypiornistów MKSu Poznań. Chronologicznie patrząc,najpierw młodzicy pokonali Spartan Jerka w meczu na Newtona, później  juniorzy młodsi wywieźli z trudnego terenu w Buku trzy punkty,a na koniec w turnieju dzieci pierwsze miejsce zajęli podopieczni zespołu Joanny Draszkiewicz. Tuż za nimi uplasowali się ich młodsi koledzy z drugiej drużyny MKSu i to teżjest duży sukces tych małych adeptów szczypiorniaka.

Dla młodzików wygrana z rówieśnikami z Jerki to powrót na zwycięską ścieżkę po dwóch porażkach z Ostrovią i Realem Astromal Leszno. Juniorzy młodsi natomiast wracając z Buku z tarczą umocnili się na pozycji lidera grupy A. Wygrana podopiecznym Domana Leitgebera nie przyszła łatwo. Dość powiedzieć,że w 20 minucie gospodarze prowadzili 12:8…Do przerwy poznaniacy odrobili straty i na tablicy wyników widniał remis po 13.Po zmianie stron długo trwała wyrównana walka, ale końcówka należała do przyjezdnych,którzy ostatecznie zwyciężyli 28:25.Wśród czerwono-czarnych bardzo dobre zawody rozegrał zdobywca sześciu oczek Aleks Kamiński, a odciążyć go w zdobywaniu bramek próbowali Eryk Bernacik i Trojan Stróżyński.

Przed poznaniakami kilka dni przerwy i wtorkowy wyjazd do drugiej ekipy Nielby Wągrowiec.