Ostrovia za mocna

Wtorkowym meczem z Ostrovią Ostrów Wielkopolski juniorzy młodsi zakończyli sezon zasadniczy. I choć młodzi poznaniacy przegrali z wyżej notowanym rywalem 19:26 to przez większość meczu byli równorzędnym rywalem dla lidera rozgrywek. Do przerwy goście prowadzili 13:10, ale w drugiej połowie pokazali swoją wyższość i odskoczyli miejscowym na kilka bramek. Gospodarze do ostatniego gwizdka starali się zmniejszyć rozmiary porażki, ale starszy o rok i silniejszy fizycznie rywal na dużo poznaniakom nie pozwolił.

MKS mimo porażki w ostatnim meczu sezon może zaliczyć do udanych. Bez problemu awansował do rundy finałowej, a w niej wygrał cztery z sześciu meczów. Ostatecznie poznaniacy zajęli czwarte miejsce, ale to nie był ich ostatni pojedynek w tym roku, Przed podopiecznymi Domana Leitgebera jeszcze dwa mecze barażowe, które pozwalają zachować szanse na awans do rozgrywek centralnych.