Juniorzy młodsi pokonali Nike Kalisz

Czwarte zwycięstwo w rundzie finałowej odnieśli juniorzy młodsi MKSu Poznań. Tym razem w pokonanym polu zostawili w Kaliszu miejscowe Nike 24:17. Poznaniacy swój przedostatni mecz w sezonie zasadniczym rozpoczęli od trzech przestrzelonych sytuacji sam na sam, ale gdy już nastawili celowniki zaczęli budować swoja przewagę. Do przerwy przyjezdni prowadzili 11:7, a po zmianie stron dorzucili jeszcze trzy trafienia i ostatecznie pokonali ambitnych gospodarzy różnicą siedmiu oczek. Młodzi poznaniacy grali bardzo skutecznie w obronie, czego dowodem jest utrata tylko 17 bramek. W ataku kilka elementów jest do poprawy, ale najważniejsze, że punkty pojechały do Poznania. Przed podopiecznymi Domana Leitgebera wtorkowy pojedynek z liderem z Ostrowa Wielkopolskiego, który będzie ostatnim meczem w sezonie zasadniczym. Gimnazjalistów z Newtona czekają także baraże o wejście do rozgrywek centralnych. Ich rywalem będzie będzie drużyna, która zajmie drugie miejsce w tabeli.

Bramki dla MKSu zdobyli:

K.Mańczak, T.Stróżyński 6, A.Milecki 5,A,Wawrzonkowski, G.Der po 4, E.Bernacik 2, D.Glonek, M.Figaj, A.Ziobrowski po 1, Ł.Czarnik, A.Kamiński, P.Iskra, S.Andrzejewski, H.Przybylski