Młodzicy ciągle zwycięscy

Kolejna wygraną zanotowali na swoim koncie młodzicy poznańskiego MKSu. We wtorek czerwono -czarni w pokonanym polu pozostawili SKF Spartę Oborniki zwyciężając 31:19. Początek spotkania należał zdecydowanie do gości, którzy po 11 minutach prowadzili nawet 8:3. Ale na więcej gospodarze już nie pozwolili. Jeszcze przed przerwą wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a po zmianie stron mozolnie powiększali swoją przewagę, która po końcowej syrenie wyniosła aż 12 bramek. Równie ambitnie, ale bez wygranej rywalizował chwilę wcześniej drugi zespół. Młodzi poznaniacy co prawda przegrali z Nielbą Wągrowiec 24:28, ale przez długi czas rywalizowali jak równy z równym z wyżej notowanym w tabeli rywalem.
Przed jednym i drugim zespołem tylko dwa dni przerwy od ligowego grania. Już w czwartek MKS I zagra w derbowym spotkaniu z IUKS Jedynką Posnanią Poznań, a MKS II podejmie na własnym parkiecie Spartakusa Buk. Dzień później na plac wybiegną ich starsi koledzy. Juniorzy młodsi zagrają w Kaliszu z miejscowym Nike, a juniorzy w sali Gimnazjum nr 54 rywalizować będą z rówieśnikami z Wolsztyna.