Ci starsi lepsi w derbach młodzików

Świadkami derbowego pojedynku w kategorii młodzików byli wszyscy, którzy stawili się na Newtona  w czwartek o godzinie 17.00.

W bratobójczym pojedynku lepsi okazali się ci starsi i bardziej doświadczeni pokonują kolegów z MKS II 24:11. Pierwsza część pojedynku była wyrównana (11:8), ale w drugiej odsłonie przewaga MKSu I była już wyraźniejsza i mecz zakończył się wynikiem 24:11. Wśród tych młodszych zabrakło kontuzjowanego Tomasza Jelińskiego, co mocno zmniejszyło siłę rażenia podopiecznych Tomasza Draszkiewicza.

Zespół prowadzony przez trenera Jakuba Kasperczaka dwa dni temu rozegrał bardzo ważny pojedynek z Ostrovią Ostrów Wlkp. Na nieszczęście gospodarzy druga odsłona tego pojedynku należała do przyjezdnych i punkty pojechały do południowej Wielkoplski. Ostrovia wygrała 29:21 i jest już pewna awansu do grupy finałowej.

Poznaniacy wciąż wierzą, że zajmą miejsce w pierwszej czwórce, ale zadanie mocno się skomplikowało….