To już dwa lata…

Dwa lata temu zespół seniorów MKSu Poznań został wycofany z rozgrywek I ligi. Korzystając z faktu, że są wakacje postanowiliśmy przybliżyć aktualne losy ówczesnych czerwono-czarnych z Newtona.

Powrót do historii rozpoczniemy od najstarszego trio. Zarówno Rafał Niedzielski jak i Michał i Jakub Kasperczakowie zakończyli swoje bogate kariery sportowe. Nie oznacza to jednak, że odcięli się od piłki ręcznej bowiem cała trójka z różną regularnością pojawia się na sali i śledzi postępy swoich młodych następców. Podobną decyzję o rozbracie w piłką ręczną podjęła czwórka bramkarzy. Tomasz Sobota i Bartosz Badowski oddali się rodzinie i pracy zawodowej natomiast Piotrek Góral i Darek Zarzycki studiują na Politechnice Poznańskiej i reprezentują barwy uczelni w rozgrywkach akademickich.

Po zakończeniu sezonu 2015/2016 Jakub Pochopień, Wojciech Leder i Daniel Bartłomiejczyk przenieśli się do Realu Astromal Leszno gdzie z powodzeniem walczyli o czołowe miejsca na zapleczu Superligi. Pierwsza dwójka (miejmy nadzieję że chwilowo ) zdecydowała się przerwać swoją przygodę z popularnym szczypiorniakiem, natomiast środkowy rozgrywający rodem z Legnicy wróci do Poznania i zagra w barwach Grunwaldu Poznań.Wśród rozgrywających losy również ułożyły się zmiennie. Maciej Tokaj powędrował do Górnika Zabrze, a w tym sezonie zagra dla 'miedziowych” z Lubina. Bartosz Przedpełski wyjechał na Pomorze i mimo kilku ciekawych propozycji podjął decyzję, że skupi się na pracy zawodowej.Łukasz Niedzielak zdążył zagrać wspólnie z Hubertem Narożnym w Sparcie Oborniki, potem juz w pojedynkę w Gwardii Koszalin, a latem walczy o medale na plaży w Petrze Płock. Tomasz Łączkowiak po fatalnej kontuzji nie wrócił do treningu, a Mikołaj Witucki pracuje w straży pożarnej, a w wolnych chwilach trenuje z III ligową Polonią Środa Wlkp.Swoją drogą kroczy również Krystian Kaczmarek, który jest cenionym trenerem personalnym. Swój duży potencjał udowadniają cały czas skrzydłowi. Artur Klopsteg z powodzeniem broni barw MKSu Kalisz, Miłosz Bekisz po dwóch latach spędzonych w Stali Gorzów przeniósł się do Chrobrego Głogów, a Mateusz Pacała grając w Nielbie Wągrowiec wygrał w minionym sezonie rozgrywki I ligi grupy A . Nie możemy zapomnieć o Damianie Komisarku, Antonim Żochowskim i Bartoszu Grycmanie, którzy byli ważnymi postaciami zespołu, ale ich buty wiszą już na popularnym kołku. Ciekawą drogę przeszedł Konrad Szczukocki. Z Poznania przeniósł się do rodzinnego Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie grał w miejscowym Piotrkowianinie. Latem wraz z kolegami bije się o medale w plażówce, a od kilku miesięcy jest trenerem przygotowania fizycznego w kadrze narodowej rocznika 2002.Dodajmy, że w tej samej kadrze , ale jako zawodnik znajduje się jeden z tych, którzy wzorowali się na wyżej wymienionych – Eryk Bernacik.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy dostarczali nam tylu pięknych chwil i emocji sięgających zenitu, ale jedno możemy dla nich zrobić.Panowie : WIELKIE DZIĘKI !!!