Superliga na Newtona

Wybrzeże Gdańsk będzie kolejnym rywalem piłkarzy ręcznych MKSu Poznań w rozgrywkach o mistrzostwo 1 ligi. Gdańszczanie jeszcze w poprzednim roku grali na parkietach Superligi i są na dobrej drodze, żeby tam szybko wrócić. Prowadzeni przez duet trenerski Marcin Lijewski-Damian Wleklak zawodnicy z Pomorza zajmują drugie miejsce w tabeli i mimo kilku kontuzji są faworytem sobotniego meczu. Wśród przyjezdnych zabraknie Huberta Korneckiego, doświadczonego Dawida Nilssona, a pod znakiem zapytania stoi występ bardzo skutecznego Adriana Kondratiuka. Przyjadą na pewno reprezentanci Polski kadry B Piotr Papaj, Wojciech Prymlewicz czy Łukasz Rogulski. Wybrzeże w swoim ostatnim meczu zremisowało z Pomezania Polski Cukier Malbork, a tydzień temu w Pucharze Polski nieznacznie uległo Azotom Puławy.

W poznańskim obozie wielkich zmian nie będzie. Na boisku nie zobaczymy Daniela Bartłomiejczyka, który po powrocie ze szpitala powinien być już z kolegami w szatni. Do składu powróci natomiast nieobecny w Kościerzynie Wojciech Leder, a także Rafał Niedzielski, dla którego będzie to pierwszy występ po długiej przerwie.

Początek meczu MKS Poznań – Wybrzeże Gdańsk w sobotę o godzinie 18.00 w sali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu