Na szkolny polu też są sukcesy

W mijającym tygodniu zakończył się Wielkopolski etap rozgrywek szkolnych w piłce ręcznej chłopców. W dwóch równolegle rozgrywanych turniejach rywalizowały szkoły podstawowe oraz gimnazja.

W Ostrowie , w dwudniowej imprezie o prym w województwie zagrali uczniowie SP.7.Podopieczni Joanny Draszkiewicz dzielnie stawiali opór swoim starszym o rok rywalom i ostatecznie zajęli szóste miejsce. Zdobyte doświadczenie na pewno pozwoli tej sympatycznej i ambitnej grupie młodych szczypiornistów powalczyć w przyszłym roku o wyższe cele.

Brązowy medal zawisł na piersiach gimnazjalistów z G-54 w Poznaniu. Uczniowie z Newtona szanse na grę o złoto zaprzepaścili słabą pierwszą połową meczu półfinałowego z rówieśnikami z Wągrowca. W pojedynku o trzecie miejsce wrócili na właściwe tory i pokonali gospodarza z Mosiny wskakując na najniższy stopień podium w województwie.

Jednym i drugim dziękujemy za walkę i gratulujemy sukcesów.