Zrobili to !

Juniorzy młodsi MKSu Poznań pokonali w drugim meczu barażowym Nielbę Wągrowiec 33:31 i awansowali do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. To spory sukces grupy prowadzonej przez trenera Domana Leitgebera. Dopingowani przez liczne grono kibiców młodzi poznaniacy skutecznie bronili zaliczki z pierwszego meczu ( 37:27 ) i przez całe spotkanie kontrolowali korzystny dla siebie wynik. Nielba tylko raz przedłużyła swoje szanse na odrobienie strat, kiedy w 28 minucie meczu Igor Drzazgowski wyprowadził swój zespół na trzy bramkowe prowadzenie (17:14 ). W odpowiedzi tuż przed przerwą ładną bramkę ze skrzydła zdobył Łukasz Czarnik i było 17:15 dla miejscowych. Po zmianie stron do głosu doszli czerwono czarni i gdy na 10 minut przed końcem spotkania prowadzili 26:25 jasnym się stało, że awans do rozgrywek centralnych stał się faktem !

Wygrany dwumecz z drugim zespołem ligi to bardzo miła niespodzianka i nagroda za wytężoną pracę. Poznaniacy w znacznej mierze to zespół rocznikowo młodszy i oprócz Darka Skraburskiego i Huberta Przybylskiego w przyszłym roku jeszcze raz zagrają w kategorii juniora młodszego.

Bramki dla MKSu zdobyli:

K.Mańczak, K.Buczko, D.Skraburski 6, A.Kamiński 5, A.Wawrzonkowski 4, L.Czarnik, H.Przybylski, D.Glonek po 3, E.Bernacik i P.Iskra, G.Der, A.Milecki  po 2, J.Wichniarek, S.Andrzejewski po 1, M.Figaj.