Znamy już pierwsze nazwiska

Krystalizuje się powoli skład pierwszoligowego zespołu MKSu Poznań na sezon 2016/2017. W stosunku do poprzednich rozgrywek na pewno dojdzie do sporych zmian kadrowych. Z zespołem pożegnali się już Maciej Tokaj, Wojciech Leder, Jakub Pochopień i Daniel Bartłomiejczyk. Pierwszy z nich trenuje już w Górniku Zabrze, a pozostała trójka zasili rywala zza miedzy czyli Real Astromal Leszno. Znamy natomiast nazwiska pierwszych pięciu zawodników, którzy zadeklarowali chęć gry w drużynie z Newtona w przyszłym roku. Na lewym skrzydle grał będzie Mateusz Pacała, z drugiej strony uzupełniać się będą Artur Klopsteg i Bartosz Grycman, w bramce zostanie Bartosz Badowski, a filarem formacji obronnej pozostanie Łukasz Niedzielak. Zarząd klubu jest także po rozmowach z zawodnikami znanymi już na parkietach pierwszoligowych jak i z liczną grupą młodych graczy, dla których pobyt w Poznaniu jest szansą na kontynuację przygody ze szczypiorniakiem po zakończeniu gry w kategoriach młodzieżowych.

Pierwszy wspólny trening poznaniacy przeprowadzą 1 sierpnia na własnych obiektach.