Z Wrocławia z pucharem za III miejsce.

Z Wrocławia z pucharem za III miejsce.

Zakończyły się zmagania w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej rozgrywanych we Wrocławiu. Młody zespół MKSu Poznań zajął w tej imprezie III miejsce wysoko zwyciężając w swoim ostatnim meczu z Kusym II Szczecin 43:19. Niestety w dwóch wcześniejszych spotkaniach czerwono-czarno najpierw po heroicznym boju ulegli Misiowi Gorzów 23:27, a dzień później nie znaleźli sposobu na zwycięzcę turnieju, zespół MOSu Wrocław i przegrali 28:49. Dla młodych poznaniaków te trzy mecze na takiej imprezie to przede wszystkim cenne doświadczenie na przyszłość.
Większość zawodników podopiecznych duetu Jakub Kasperczak Doman Leitgeber urodzonych jest w roku 2004, dlatego trudno mieć pretensje, że nie udało się wygrać z drużynami o dwa lata starszymi.
Turniej we Wrocławiu był ostatnim akcentem dla juniorów w tym sezonie. Za zajęcie drugiego miejsca w Wielkopolsce i godne reprezentowanie miasta i klubu na arenie ogólnopolskiej bardzo dziękujemy!

W składzie MKSu na turniej w stolicy Dolnego Śląska znaleźli się:

J.Herda, K.Nowaczyk, A.Łochyński, G.Białek, E.Uyen, A.Bielecki, J.Strzegocki, M.Jaskowski, M.Świtała, A.Wagner, E.Bernacik, P.Stanisławski, J.Lis, T.Jelinski, K.Jańczyk, A.Łosiński, M.Żmidziński, K.Urbaniak, S.Runowski, B.Majchrzak.