Z Wolsztyniakiem na koniec rundy

Ostatni mecz w tym roku kalendarzowym rozegrają w najbliższą sobotę piłkarze ręczni MKSu Poznań. W meczu 13 kolejki 1 ligi mężczyzn poznaniacy w Wolsztynie zmierzą się w derbowym pojedynku z miejscowym Wolsztyniakiem. Obydwa zespoły przystąpią do tego spotkania w zgoła odmiennych nastrojach. Podopieczni Wojciecha Hanyża w ostatnim swoim meczu pewnie pokonali w Gdańsku miejscowy SMS. Poznaniacy natomiast bardzo wyraźnie przegrali z Realem Astromalem Leszno i muszą bardzo wiele zmienić w swojej grze jeśli myślą o wywiezieniu punktów z gorącego terenu w Wolsztynie. Na nieszczęście trenera Domana Leitgebera w zespole pojawiły się kolejne kontuzje. Do Rafała Niedzielskiego, który ciągle zmaga się z urazem kolana dołączyli w tym tygodniu Dariusz Zarzycki i Bartosz Grycman. Ten pierwszy w ostatnim okresie bardzo udanie bronił bramki czerwono-czarnych, natomiast leworęczny Grycman był ciekawą alternatywą dla Wojciecha Ledera na prawym skrzydle. Pod nieobecność Zarzyckiego w bramce MKSu pojawi się czekający na swój powrót między słupki od ponad roku Tomasz Sobota, który w poprzednim sezonie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Wolsztyniak w tym sezonie w kratkę. Początek rozgrywek był nie najlepszy w wykonaniu graczy z południowej Wielkopolski, ale ostatnia wygrana w Gdańsku napawa przesympatycznych wolsztyńskich kibiców sporym optymizmem

Początek tego ciekawie zapowiadającego się spotkania w sobotę o godzinie 17.00 w sali sportowej Świtezianka w Wolsztynie.