Z Nielbą na remis

Pierwsze mecze kontrolne rozegrali w nowym roku piłkarze ręczni MKSu Poznań. Przygotowujący się do rundy rewanżowej podopieczni Domana Leitgebera w środę i czwartek dwukrotnie zmierzyli się z Nielbą Wągrowiec. Dwumecz zakończył się remisowo bowiem pierwsze starcie jedną bramką wygrali poznaniacy, natomiast dzień później rewanż wzięli gracze z Wągrowca zwyciężając 31:26. Dla poznaniaków były to pierwsze mecze w krótkim okresie przygotowawczym do drugiej rundy. Podopieczni grającego trenera Bartosza Świerada natomiast w sobotę brali udział w turnieju w Opatówku, w którym ich rywalami były zespoły z Kalisza i Piotrkowa Trybunalskiego.

-”W środowych zawodach zaprezentowaliśmy dobrą, zespołową grę, co pozwoliło nam zwyciężyć jedną bramką. Niestety w czwartek nie udało nam się powtórzyć korzystnego rezultatu. Zagraliśmy zbyt indywidualnie, a akcje pozbawione były niezbędnego do rozbicia obrony 5:1 tempa. W przyszłym tygodniu wznawiamy przygotowania i coraz poważniej myślimy już o spotkaniu z Olsztynem.” – tak pierwsze sparingi podsumował rozgrywający Maciej Tokaj

W kolejnym tygodniu zawodnicy z Newtona dwukrotnie zmierzą się z Grunwaldem Poznań.