Z brązem z Leszna

Trzecie miejsce zajęli w sobotnim turnieju o Puchar Prezydenta Leszna piłkarze ręczni MKSu Poznań. Był to ostatni sprawdzian poznańskich szczypiornistów przed inauguracyjnym spotkaniem drugiej rundy w Olsztynie. Oprócz czerwono-czarnych w turnieju wzięli udział zawodnicy miejscowego Realu Astromal, AZSu UZ Zielona Góra i Moto Jelcz Oława . Podopieczni Domana Leitgebera w swoim premierowym starciu ulegli drużynie z Dolnego Śląska 20:23.Również porażką zakończyło się ich starcie z Realem Astromal. Gospodarze zwyciężyli w tym meczu 15;13. W swoim ostatnim pojedynku zawodnicy z Newtona pokonali akademików z Zielonej Góry 22:18 i zajęli ostatecznie trzecie miejsce. W turnieju zwyciężyli doświadczeni gracze z Oławy, drugie miejsce zajęli gospodarze, a tuż za podium uplasowali się młodzi zawodnicy z winnego grodu.

Przed poznaniakami ostatni tydzień przygotowań . Już w najbliższą sobotę zmierzą się na wyjeździe z liderem rozgrywek – Warmią Traveland Olsztyn.