XXX Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej 11.12.2021r

W sobotę 11 grudnia 2021 klub MKS Poznań świętował trzydziesty jubileusz. Z tej okazji w dwóch halach: B i C na poznańskiej Chwiałce spotkały się najlepsze młodzieżowe drużyny z całej Polski. Był to dzień pełen emocji oraz wspaniałej gry na najwyższym poziomie i XXX Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej  z pewnością zapisze się w historii poznańskiego szczypiorniaka jako wyjątkowa impreza sportowa. Wszystkie mecze były emocjonujące, a walka na parkiecie wyrównana, jednak ostatecznie to piłkarze ręczni ze Szczecina okazali się najlepsi i stanęli na najwyższym podium.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1 miejsce MKS „Kusy” Szczecin
2 miejsce UKS Anilana Łódź
3 miejsce UKPR Agrykola Warszawa 2005
4 miejsce Moto-Jelcz Oława
5 miejsce SKF KPR Sparta Oborniki – piłka ręczna
6 miejsce KPR Gwardia Opole
7 miejsce MKS Poznań
8 miejsce KS SPR Chrobry S.A. Głogów

NAJLEPSI ZAWODNICY Z DRUŻYN:
MKS Poznań – Tomasz Olejnik, UKPR Agrykola Warszawa 2005 – Przemysław Ziembicki, MKS „Kusy” Szczecin – Kacper Staniak, KPR Gwardia Opole – Szymon Romanowski, UKS Anilana Łódź – Jakub Tadysiak, SKF KPR Sparta Oborniki – piłka ręczna – Szymon Koczorowski, Moto-Jelcz Oława – Mikołaj Białowąs, KS SPR Chrobry S.A. – Kacper Onyszkiewicz.

TRZECH NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW TURNIEJU:
Król Strzelców: Dawid Tomicki – MKS Kusy Szczecin
Najlepszy Bramkarz: Natan Zielonka – UKS Anilana Łodź
MVP Turnieju – Jakub Tadysiak – UKS Anilana Łodź

Wśród wielu wspaniałych gości tej imprezy była z nami Pani Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania – dr Ewa Bąk , wice prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – profesor Bogdan Sojkin, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej – Piotr Łuszcz oraz pani Magdalena Adamska – prezes MKS Poznań, którzy podczas uroczystego zakończenia turnieju wręczyli zawodnikom puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Nasz jubileuszowy turniej nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie partnerów i sponsorów. Serdecznie dziękujemy Miasto Poznań oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego którzy współfinansowali nasz projekt. Wyrazy wdzięczności kierujemy do:
Wielkopolski Związek Piłki RęcznejBama OponyLetoBusKempa,
Leader School Poznań WinogradyWORK STUFFGOOD STUFF,
Fabryka Śmiechu MichałekTODO. Dzięki Wam jubileusz klubu MKS Poznań był wyjątkowym wydarzeniem.

Zapraszamy do galerii zdjęć:
https://sportowy-poznan.pl/…/turniej-pilki-recznej-z-okazji…