XXIX Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej za nami

12.12 br. Na obiektach POSiR przy ul. Spychalskiego odbył się ogólnopolski turniej piłki ręcznej chłopców urodzonych w roku 2004 . Organizatorem tego sportowego wydarzenia  był  MKS Poznań – największy klub młodzieżowy w Wielkopolsce. Na dwóch halach jednocześnie, rozgrywały się mecze drużyn z całej Polski, a poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Zespoły rywalizowały najpierw w dwóch grupach, a potem w fazie finałowej o miejsca w klasyfikacji końcowej. Bezkonkurencyjny okazał się zespół SPR Górnik Zabrze, który w finale wynikiem 26:18  pokonał WKS Śląsk Wrocław Akademię  i  z okazałym pucharem za pierwsze miejsce wrócił do domu. Z brązowym medalem do Obornik Wlkp. wróciła drużyna SKF KPR Sparta Oborniki, a gospodarze turnieju – podopieczni trenera Jakuba Kasperczaka  znaleźli się tuż za podium, zajmując 4 miejsce. Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Szabat z SPR Górnik Zabrze, najlepszym zawodnikiem turnieju – kolega z drużyny  Kamil Szeląg, a statuetkę za najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Tomasz Gładysz z WKS Śląsk Wrocław Akademia.

Poniżej klasyfikacja końcowa turnieju:

1. SPR Górnik Zabrze

2. WKS Śląsk Wrocław Akademia

3. SKF KPR Sparta Oborniki

4. MKS Poznań

5. KPR Gwardia Opole

6. KS Włókniarz Konstantynów Łódzki

7. MKS Kusy Szczecin

8. KS Pabiks Impact Pabianice

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, Ci którzy stanęli na podium – puchary i medale, a wyróżnieni zawodnicy statuetki i nagrody rzeczowe. Mimo, że turniej odbył się bez publiczności to kibice mieli możliwość śledzenia  turnieju dzięki transmisji online. Bez wątpienia było to wielkie, sportowe wydarzenie dla młodych piłkarzy ręcznych i Ich kibiców.

Dziękujemy Miastu Poznań, Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiemu Związkowi Piłki Ręcznej, Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji, a także Sponsorom i Rodzicom za nieocenioną pomoc !