Wisła Płock na Newtona

W ramach 15 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi piłkarzy ręcznych MKS Poznań podejmie przed własną publicznością Orlen Wisłę II Płock. Poznaniacy po wysokiej porażce w ostatnim swoim meczu w Olsztynie mają doskonałą okazję na rehabilitację. Rezerwy płockiej Wisły w swoim pierwszym meczu rundy rewanżowej również nie zachwyciły i dość gładko uległy SMSowi Gdańsk. Wśród podopiecznych duetu trenerskiego Jankowski-Janiszewski obok utalentowanej młodzieży występuje kilku zawodników, którzy już o wielu lat pokazują się z dobrej strony na parkietach Superligi i 1 ligi. Wśród nich z pewnością wymienić można Kacpra Adamskiego, Miłosza Ruppa, Bartosza Starzyńskiego czy Adriana Miedzińskiego. Płotczanie po 14 meczach mają na swoim koncie 11 punktów i zajmują w tabeli 8 miejsce.

W poznańskim obozie mimo wielu nakładających się na siebie problemów panuje pełna mobilizacja:

„Patrząc na potencjał i aktualne miejsca w tabeli zapowiada się bardzo ciekawy i wyrównany mecz. – Mamy nadzieję, że pokażemy się z zupełnie innej strony niż w Olsztynie i to my będziemy cieszyć się z dwóch punktów” – mówi Maciej Tokaj.

Wśród poznaniaków zabraknie kontuzjowanych Rafała Niedzielskiego, Artura Klopstega, Dariusza Zarzyckiego oraz Jakuba Kasperczaka. Początek tego ciekawie zapowiadającego się spotkania w sobotę o godzinie 18.00 w sali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu.