Wielkopolski finał XXVIII Młodzieżowego Turnieju Piłki Ręcznej

Piękne święto młodzieżowej piłki ręcznej obejrzeli wszyscy, którzy postanowili spędzić minioną sobotę w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 w Poznaniu.Pięć wyróżniających się w swojej kategorii wiekowej drużyn w Polsce oraz dwie kadry wojewódzkie rywalizowały przy Newtona od samego rana do późnych godzin popołudniowych.Zespoły rywalizowały najpierw w dwóch grupach w systemie każdy z każdym , a potem w fazie finałowej o miejsca w klasyfikacji końcowej. Bezkonkurencyjni w ostatecznym rozrachunku okazali się zawodnicy Sparty Oborniki. Aktualny mistrz Polski w roczniku 2004 w finale pewnie pokonał MKS Poznań 27:15 i z okazałym pucharem za zajęcie 1 miejsca w turnieju wracał do Obornik Wlkp. Na drugim miejscu po bardzo dobrej grze w pierwszej fazie turnieju zameldowali się podopieczni Jakuba Kasperczaka, a na najniższym stopniu podium stanęli kadrowicze z województwa kujawsko – pomorskiego.Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jan Czaprański ze Sparty, najlepszym bramkarzem klubowy kolega Oskar Miler, a najwięcej bramek zdobył Jacek Fajfer reprezentujący KJM Wielkopolska.

Organizatorem tej cyklicznej imprezy był klub MKS Poznań. Duże podziękowania należą się Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 72 w Poznaniu, Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, Miastu Poznań, Szkole Języków Obcych Leader School Poznań – Winogrady ,Biurze Podróży OSKAR, firmie Bama-Opony,a także Fabryce Śmiechu „Michałek „.

Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową wczorajszego turnieju:

  1. SKF Sparta Oborniki
  2. MKS Poznań
  3. KJM Woj. Kujawsko – Pomorskiego
  4. KJM Woj. Wielkopolskiego
  5. MKS Kusy Szczecin
  6. Orzeł Opole
  7. Włókniarz Konstantynów Łódzki