Weekend w Buku

Od piątku do niedzieli w dwie drużyny poznańskiego MKSu rywalizowały z Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Spartakus Cup 2016 rozgrywanego w Buku. W każdej kategorii wiekowej występowało 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. W rywalizacji dzieci podopieczni Tomasza Drobnego zajęli po rozegraniu sześciu spotkań szóste miejsce. W swoim ostatnim turniejowym pojedynku młodzi poznaniacy przegrali dopiero po dogrywce z rówieśnikami z Kartuz 22:23.Wcześniej przegrali z finalistami z Bydgoszczy i Świdnicy, dwiema bramkami ulegli drużynie z Kartuz, zremisowali z Tropsem Poddębice i pokonali drugą ekipę ze Świdnicy. O sporym pechu mogą mówić ich starsi koledzy z drużyny juniora młodszego. Gimnazjaliści z Newtona wygrali pięć z sześciu rozegranych meczów, a zajęli dopiero piąte miejsce…Jedynej porażki czerwono-czarni doznali z Gwardią Koszalin i do półfinału nie awansowali mając gorszy stosunek bramek w porównaniu z Nielbą Wągrowiec i właśnie Gwardią. Turniej po dramatycznym meczu wygrali zawodnicy Spartakusa Buk, srebro zawisło na szyjach graczy Nielby, a z brązem do domów wracali kadrowicze z lubuskiego.

W tym samym czasie swój kolejny ligowy pojedynek rozegrali juniorzy.Podopieczni Jakuba Kasperczaka pokonała na wyjeździe Rolnika Gołańcz różnica dwóch trafień i zainkasowali kolejne dwa punkty.