Ważna wygrana młodzików

Bardzo cenne zwycięstwo odniósł we wtorek pierwszy zespół młodzików. Młodzi poznaniacy w meczu na szczycie grupy B wysoko pokonali Spartakusa Buk 31:13 i powiększyli przewagę nad najgroźniejszym rywalem do 4 punktów. Goście z Buku przed spotkaniem przegrali tylko raz, na samym początku rozgrywek właśnie z MKSem różnicą jednej bramki i bardzo chcieli się za tamten mecz zrewanżować. W drugim starciu tych drużyn już tak wyrównanej rywalizacji nie było. Od pierwszych minut czerwono-czarni grali bardzo dobrze w obronie, a w bramce kapitalne zawodny rozgrywał Krzysztof Buczko, który przez pierwsze 25 minut przepuścił piłkę tylko pięć razy! Do przerwy podopieczni Daniela Bartłomiejczyka prowadzili 10:5, a prawdziwy koncert gry zaprezentowali po zmianie stron. Z każdą minutą przewaga miejscowych systematycznie rosła by na koniec wynieść aż 18 bramek. Dzień wcześniej młodzi poznaniacy jeszcze wyżej pokonali KS Posnanię IUKS Jedynkę Poznań ( 52:19) i są jedyną niepokonaną drużyną w tej grupie. Szansę na awans do grupy finałowej zachowuje ciągle drugi zespół młodzików, który wprawdzie przegrał w Wągrowcu z miejscową Nielbą 18:24, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. Równie efektownie jak młodsi koledzy zagrali w niedzielę w derbowym pojedynku z Grunwaldem juniorzy. Najstarsi w gronie młodzieżowców pokonali rywala zza miedzy 35:23 i wciąż liczą się w walce o miejsce na podium rozgrywek. Do końca roku młodzicy zagrają jeszcze trzykrotnie. W poniedziałek MKS II zmierzy się w Buku ze Spartakusem, a trzy dni później oba zespoły zagrają ze sobą. Juniorzy natomiast jeszcze w tym tygodniu podejmą na własnym boisku Lidera Swarzędz. To spotkanie w piątek o godzinie 17.45.