W tabeli ścisk jak nigdy…

Za nami 10 kolejek na pierwszoligowych parkietach, a sytuacja w tabeli jest tak skomplikowana,że jeden wygrany lub przegrany mecz może oznaczać awans lub spadek nawet o pięć miejsc. Na górze rządzi Warmia Traveland Olsztyn, która przegrała tylko w Poznaniu. Za jej plecami o drugie miejsce walczą gracze Wybrzeża Gdańsk i KS Meble Wójcik Elbląg, którzy tracą do lidera 4 punkty, przy czym mają jeden mecz zaległy i to między sobą. Tyle samo co wspomniana dwójka ma na swoim koncie Real Astromal Leszno. Punkt straty do tego trio ma Spójnia Gdynia, a potem to już prawdziwy ścisk. Między szóstym  MKSem Kalisz a dziesiątym Sokołem Kościerzyna jest tylko jedno oczko rożnicy, a będący na ten moment na miejscu barażowym Wolsztyniak jednym wygranym meczem może awansować nawet na dziewiątą lokatę.
Sytuacja zmienia się więc bardzo dynamicznie co tylko zwiększa emocje. Do zakończenia pierwszej rundy zostały trzy kolejki,a w nich , jak pokazały poprzednie mecze wszystko może się zdarzyć.