W sobotę wracamy na ligowe parkiety

Po dwutygodniowej przerwie na reprezentację wracamy do ligowych emocji. W najbliższą sobotę w ramach 9 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi w piłce ręcznej mężczyzn MKS Poznań Poznań podejmie zespół MKS Grudziądz. Grudziądzanie to beniaminek na zapleczu Superligi i mimo ambitnej postawy dopiero uczy się gry w 1 lidze. W ostatnim meczu podopieczni Jarosława Knopika przegrali na własnym boisku z rezerwami Wisły Płock i z zerowym dorobkiem zamykają tabelę. Nie oznacza to jednak,że drużyna z Kujaw jest łatwym dostarczycielem punktów. 

Mateusz Kostrzewa, Przemysław Mrozowicz, Mariusz Babicki, pozyskany z Białej Podlaski Damian Chmurski czy kilku zawodników grających z poprzednim sezonie w ekipie z Brodnicy już zna smak 1 ligi i w każdym meczu prezentuje  dobry, równy poziom. Poznaniacy ostatni mecz rozegrali ponad dwa tygodnie temu. Jak ten rozbrat z ligowym granie wpłynie na zawodników zobaczymy już w sobotę. Do pełnej sprawności powrócił już Hubert Narożny i jego występ w tym meczu jest raczej niezagrożony. Szansę debiutu w seniorskim zespole powinien otrzymać młody Mikołaj Witucki,który od pewnego czasu regularnie trenuje z pierwszym zespołem. Pozostali zawodnicy mimo kilku drobnych urazów także są zdrowi i deklarują walkę o wygraną od pierwszej minuty spotkania.
Początek meczu w sobotę o godzinie 18.00 w sali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu.