W sobotę wracamy na ligowe parkiety

Po emocjach związanych z Euro 2016 już w najbliższą sobotę ligowcy powrócą na parkiety. Poznański MKS na początek rundy rewanżowej uda się w daleką podróż do Olsztyna, gdzie zmierzy się z liderem rozgrywek Warmią Traveland Olsztyn. Ponad miesiąc trwał okres przygotowawczy czerwono-czarnych do drugiej rundy rozgrywek. Na półmetku sezonu poznaniacy mają na swoim koncie 10 punktów i zajmują 11 miejsce, ale do plasującej się na 8 pozycji Wisły II Płock tracą tylko jedno oczko.Podopieczni Domana Leitgebera w styczniu rozegrali aż osiem gier kontrolnych, w których prezentowali się w kratkę. Dobre mecze przeplatali słabszymi, mieli  momenty szybkiej i skutecznej gry, po czym kilkuminutowe przestoje niweczyły cały wcześniejszy wysiłek. Czy zawodnicy z Newtona będą umieli z tych sparingów wyciągnąć odpowiednie wnioski ?

-” Musimy być bardziej skoncentrowani i lepiej grać na wyjazdach. Ten zespół stać na zajęcie lepszego miejsca jak to, na którym się znajdujemy obecnie”- mówił na konferencji prasowej najskuteczniejszy w drużynie Maciej Tokaj.

Na dzień dobry poznaniaków czeka jednak bardzo trudne zadanie bowiem na wyjeździe zagrają z niekwestionowanym liderem rozgrywek – Warmią Traveland Olsztyn. Co ciekawe olsztynianie przegrali w pierwszej rundzie tylko jeden mecz, na inaugurację rozgrywek właśnie z MKSem. Czy historia się powtórzy?

Początek tego spotkania w sobotę o godzinie 16.00 w sali sportowej Urania. W innych meczach 14 kolejki 1 ligi grupy A dojdzie do następujących pojedynków :
MKS Kalisz – Wybrzeże Gdańsk

Mueller MKS Grudziądz – Stary Browar Kościerzyna

ŚKPR Świdnica – Pomezania Polski Cukier Malbork

KPR Wolsztyniak -Spójnia Gdynia

MKS Real Astromal Leszno – KS Meble Wójcik Elbląg

Orlen Wisła II Płock – SMS Gdańsk 28:34 ( mecz rozegrany awansem )