Udany tydzień młodzieży

Prawdziwy maraton w ostatnim okresie mają do pokonania młodzieżowcy MKSu Poznań. Młodzi poznaniacy swoje mecze rozgrywają co trzy, a nawet co dwa dni co w połączeniu z powołaniami na kadry wojewódzkie jest sporym obciążeniem fizycznym dla tych młodych ludzi. Bez porażki na swoim koncie pozostaje pierwszy zespół młodzików. Dwie wygrane kolejno ze Startem Konin 24:12 i z Liderem Swarzędz 49:18 pozwoliły powiększyć i tak już okazały dorobek punktowy. Również dwa zwycięstwa odnieśli w tym tygodniu ich koledzy z drugiej drużyny. Podopieczni Łukasza Niedzielaka pokonali w poniedziałek KS Posnanię IUKS Jedynkę Poznań 32:20, a trzy dni później odnieśli bardzo cenny triumf w Obornikach pokonując miejscową Spartę 34:26. Równie solidnie zaprezentowali się juniorzy, którzy po bardzo dobrym meczu zremisowali z faworyzowaną Nielbą Wągrowiec 25:25. Przyszły tydzień będzie równie pracowity. W niedzielę najstarsi młodzieżowcy rozegrają derbowy pojedynek z Grunwaldem, dzień później młodzicy z MKS II zagrają w Wągrowcu, a ich koledzy podejmą KS Posnanię IUKS Jedynkę Poznań. we wtorek w meczu na szczycie MKS I podejmie Spartakusa Buk. W piątek juniorzy zmierzą się z Liderem Swarzędz.

Bezkonkurencyjne są jak do tej pory zespoły dzieci i dzieci młodszych. Podopieczni Joanny Draszkiewicz po trzech turniejach są na pierwszym miejscu i po 12 rozegranych meczach mają na swoim koncie 23 punkty. Również bez porażki jest prowadzony przez Tomasza Drobnego zespół dzieci młodszych. Na drugim miejscu w tej grupie jest druga drużyna MKSu, której dowodzi wspomniana wcześniej trener Draszkiewicz.