Obrazki

Z Wrocławia z pucharem za III miejsce.

Z Wrocławia z pucharem za III miejsce.

Zakończyły się zmagania w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej rozgrywanych we Wrocławiu. Młody zespół MKSu Poznań zajął w tej imprezie III miejsce wysoko zwyciężając w swoim ostatnim meczu z Kusym II Szczecin 43:19. Niestety w dwóch wcześniejszych spotkaniach czerwono-czarno najpierw po heroicznym boju ulegli Misiowi Gorzów 23:27, a dzień później nie znaleźli sposobu na zwycięzcę turnieju, zespół MOSu Wrocław i przegrali 28:49. Dla młodych poznaniaków te trzy mecze na takiej imprezie to przede wszystkim cenne doświadczenie na przyszłość.
Większość zawodników podopiecznych duetu Jakub Kasperczak Doman Leitgeber urodzonych jest w roku 2004, dlatego trudno mieć pretensje, że nie udało się wygrać z drużynami o dwa lata starszymi.
Turniej we Wrocławiu był ostatnim akcentem dla juniorów w tym sezonie. Za zajęcie drugiego miejsca w Wielkopolsce i godne reprezentowanie miasta i klubu na arenie ogólnopolskiej bardzo dziękujemy!

W składzie MKSu na turniej w stolicy Dolnego Śląska znaleźli się:

J.Herda, K.Nowaczyk, A.Łochyński, G.Białek, E.Uyen, A.Bielecki, J.Strzegocki, M.Jaskowski, M.Świtała, A.Wagner, E.Bernacik, P.Stanisławski, J.Lis, T.Jelinski, K.Jańczyk, A.Łosiński, M.Żmidziński, K.Urbaniak, S.Runowski, B.Majchrzak.

Coroczne święto młodzieżowej piłki ręcznej w Poznaniu

Największy w Poznaniu młodzieżowy turniej piłki ręcznej organizowany przez klub MKS Poznań zbliża się dużymi krokami. W najbliższą sobotę 12 grudnia już po raz XXIX wyróżniający się młodzi szczypiorniści z całej Polski staną do walki o okazały Puchar za pierwsze miejsce.

Turniej współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Miasto Poznań, którym bardzo dziękujemy !

Dzięki uprzejmości poznańskiego POSiRu , po raz pierwszy w historii zespoły rywalizować będą jednocześnie na dwóch halach przy ulicy Spychalskiego. Obsada jak zwykle zacna. Oprócz głodnych zwycięstw gospodarzy zobaczymy mistrza Polski sprzed dwóch lat SKF KPR Spartę Oborniki, WKS Śląsk Wrocław Akademia, KS Włókniarz Konstantynów Łódzki, KS Pabiks Impact Pabianice oraz bezpośrednie zaplecze superligowych:  Gwardii Opole, Górnika Zabrze oraz MKS Kusy Szczecin. Partnerami tego sportowego wydarzenia są :

Leader School https://poznan.leaderschool.pl/

Kempa https://kempa-sport.pl/

Todo https://todo.net.pl/

Agro Profil https://agroprofil.pl/

Good Stuuf https://sklep.goodstuff.com.pl/

Fabryka Śmiechu Michałek http://michalek.poznan.pl/

Bama Opony https://pl-pl.facebook.com/BamaOpony

Szykuje się piękne, sportowe wydarzenie !!!