To był dobry sezon

Za nami długi i wyczerpujący sezon. Rok ciężkiej , systematycznej pracy, która w końcowym efekcie zaowocowała bardzo dobrymi wynikami.W minionych rozgrywkach klub MKS Poznań reprezentowało aż dziewięć zespołów i każdy z nich walczył o czołowe pozycje w swoich kategoriach wiekowych. Wśród czwartoklasistów prym wiedli podopieczni Joanny Draszkiewicz. Najmłodsi w rodzinie czerwono-czarnych w pięknym stylu zwyciężyli w rozgrywkach wojewódzkich i ze złotem na piersi mogą rozpocząć upragnione wakacje. W kategorii Dzieci tuż za podium uplasowali się zawodnicy Bartosza Gąsiorowskiego z MKS II. O sporym pechu mogą mówić zawodnicy MKS I, którzy po rundzie zasadniczej znajdowali się na pierwszym miejscu, ale zbieg nieszczęśliwych okoliczności w turnieju finałowym pozwolił młodym poznaniakom zająć dopiero 7 miejsce. Do ostatniej kolejki o dobry wynik walczyli młodzicy. Gimnazjaliści z Newtona pogubili się trochę w środku rundy rewanżowej i mimo bardzo ambitnej końcówki sezonu zajęli czwarte miejsce. Ich młodsi koledzy rywalizowali w grupie pocieszenia i kilkoma wygranymi meczami udowodnili ,że dżemie w nich spory potencjał. Bezapelacyjne zwycięstwo w rozgrywkach juniorów młodszych odnieśli zawodnicy Domana Leitgebera. Zespół złożony głównie z uczniów Liceum Geodezyjno Drogowego w pierwszym etapie rozgrywek centralnych zajął drugie miejsce i awansował do najlepszej 16 drużyn w Polsce. W rozgrywanym w odległej Białej Podlasce Ćwierćfinale Mistrzostw Polski już tak pięknie nie było, ale na pewno sezon ta grupa może zaliczyć na plus. Również w rozgrywkach centralnych miasto i województwo reprezentowali juniorzy. Podopieczni Jakuba Kasperczaka co prawda dwa swoje pierwsze mecze przegrali, ale wysokie zwycięstwo na koniec turnieju z superligową Stalą Mielec pokazało, że wysokie miejsce w Wielkopolsce nie było dziełem przypadku.

Przez cały rok najmłodsi następcy Karola Bieleckiego czy Sławomira Szmala toczyli boje w organizowanym przez klub MKS Poznań cyklu turniejów w Lidze Szkrabów, MKS Handball Lidze klas IV oraz MKS Handball Lidze klas V. Wśród zawodników klubu są reprezentanci kraju,województwa, zawodnicy, którzy w tak młodym wieku występowali w tym sezonie w rozgrywkach I ligi.

Klub MKS Poznań od kilku lat systematycznie się rozwija zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Bardzo dobre wyniki osiągane przez młodych adeptów tej dynamicznej dyscypliny jaką jest piłka ręczna są nagrodą za systematyczną i sumienną pracę zawodników, trenerów oraz kierownictwa klubu.

Wszystkim , którzy dołożyli swoją cegiełkę do drobnych i większych sukcesów w tym roku bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy udanych, w pełni zasłużonych wakacji !