Święto piłki ręcznej na Newtona

Tak mocnej obsady Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej organizowanego przez klub MKS Poznań nie było od lat. Dwóch mistrzów Polski, liderzy rozgrywek wojewódzkich w swoich kategoriach wiekowych, reprezentanci kraju i trenerzy z doświadczeniem w Superlidze i 1 lidze tak w telegraficznym skrócie można opisać gości sobotniej imprezy. Przez blisko 10 godzin 8 drużyn rywalizowało w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 w Poznaniu o okazały puchar za pierwsze miejsce. Najpierw w grupach cztero zespołowych, a potem o miejsca młodzi adepci popularnego szczypiorniaka walczyli o każdy metr boiska. W grupie A bezkonkurencyjna okazała się Anilana Łódź, na którą w finale czekało Wybrzeże Gdańsk. Drugie miejsca w swoich grupach zajęli MKS Poznań i Spartakus Buk. W meczu o piąte miejsce Moto Jelcz Oława zmierzyła się z Nielbą Wągrowiec, a pojedynek o miejsce siódme stoczyli Ostrovia i Wolsztyniak.  Cały turniej bezapelacyjnie wygrali podopieczni Adama Jędraszczyka z Łodzi. Dość powiedzieć,że Anilana wszystkie swoje spotkania rozstrzygała pokonując rywala różnicą przynajmniej 10 bramek, a w finale ograła wybrzeże Gdańsk aż 28:13. Dużo więcej emocji było w spotkaniu o trzecie miejsce, w którym MKS Poznań pokonał po serii rzutów karnych Spartakusa Buk 17:15. Piąte miejsce zajęli zawodnicy z Oławy, na szóstym miejscu zameldowała się Nielba Wągrowiec, a w pojedynku o miejsce siódme Ostrovia pokonała Wolsztyniaka Wolsztyn.

Poniżej prezentujemy zwycięzców w kategoriach indywidualnych:

Najlepszym zawodnikiem XXVI Młodzieżowego Turnieju został wybrany reprezentant zwycięskiej Anilany Łódź – Piotr Jędraszczyk, najlepszym strzelcem zdobywca 26 bramek Kacper Napierała ze Spartakusa Buk, a najlepszym bramkarzem MKSowy Krzysztof  Mańczak.
Najlepszymi zawodnikami drużyn zostali:
MKS Poznań – Grzegorz Der
KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Adrian Kowalewski
KPR Wolsztyniak Wolsztyn – Szymon Przybysz
UKS Anilana Łódź – Konrad Czech
LKPR Motor Jelcz Olawa – Mikołaj Duda
Wybrzeże Gdańsk – Kajetan Jankowski
UKS Spartakus Buk – Karol Lulkiewicz
MKS Nielba Wągrowiec – Kacper Jankowski

Cały turniej był piękną promocją piłki ręcznej w Poznaniu i przyciągnął sporo kibiców na trybuny. Wszystkim, którzy wspólnie tworzyli to wspaniałe widowisko serdecznie dziękujemy i gratulujemy !