Superliga wśród juniorów

W miniony weekend juniorzy MKSu Poznań zakończyli zmagania w swojej kategorii wiekowej. Podopieczni Domana Leitgebera i Jakuba Kasperczaka w rozgrywanym w Łodzi turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów zajęli czwarte miejsce i nie awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.W swoim pierwszym meczu ze Szczypiorniakiem Olsztyn poznaniacy przez 40 minut rozgrywali bardzo dobre spotkanie i byli blisko sprawienia miłej niespodzianki. Niestety kilka niewykorzystanych sytuacji sam na sam i dwa proste błędy pozwoliły rywalom odskoczyć na trzy bramki co było już nie odrobienia w końcówce meczu. Dwa kolejne spotkania z Anilaną Łódź i SPR Wybrzeżem Gdańsk były już w pełni kontrolowane przez rywali.To właśnie te dwie ekipy już za dwa tygodnie rozegrają kolejny turniej, w którym walczyć będą o Final Four.

Awans do najlepszej 16 drużyn w Polsce jest na pewno ogromnym sukcesem młodych zawodników z Newtona. Patrząc na ten wynik trochę szerzej , jest to nagroda za wytężoną pracę, wiele poświęceń i wyrzeczeń. Rocznik 2001 ,a na tym właśnie oparty był ten zespół jest pierwszym rocznikiem , który rozpoczął swoją przygodę z popularnym szczypiorniakiem w projekcie Małych Szkrabów, uczestniczył w MKS Handball Lidze, był objęty ministerialnym programem OSPRów. Czerwono-czarni w tym roku zaszli najwyżej wśród drużyn z Wielkopolski w swojej kategorii wiekowej, a indywidualne osiągnięcia poszczególnych zawodników nie umknęły trenerom Szkoły Mistrzostwa Sportowego czy opiekunom zespołów pierwszoligowych.

Całemu zespołowi, sztabowi szkoleniowemu, kierownictwu oraz kibicom, na których mogliśmy liczyć, mówimy gromkie DZIĘKUJEMY!!!

Barw MKSu Poznań podczas 1/16 w Gorzowie oraz 1/8 w Łodzi bronili:

Krzysztof Mańczak
Krzysztof Buczko
Grzegorz Białek
Mateusz Dryjer
Adam Wawrzonkowski
Trajan Stróżyński
Filip Liske
Filip Januchowski
Igor Cichy
Piotr Iskra
Eryk Bernacik
Szymon Chudzicki
Aleks Kamiński
Antek Milecki
Marcin Radniecki
Jan Wichniarek
Jakub Lis

Chcielibyśmy również bardzo podziękować wszystkim trenerom pracującym z tym zespołem lub z poszczególnymi zawodnikami w przeszłości.

Joanna Draszkiewicz
Tomasz Drobny
Mariola Włodarczak
Grażyna Ciarkowska
Łukasz Rutkowski
Marek Arciszewski
Tomasz Witaszak
Dariusz Andrzejczak
Jacek Januszkiewicz

Łukasz Niedzielak

Daniel Bartłomiejczyk

DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY!