Są pierwsze punkty

W inauguracyjnym meczu sezonu 2019/2020 juniorzy MKS Poznań pokonali WKS Grunwald Poznań 30:27 i zainkasowali pierwsze punkty w ligowej tabeli.Czerwono-czarni dobrze weszli w to spotkanie i od początku narzucili swój styl grania. W bramce bardzo dobrze prezentował się Krzysztof Mańczak, na skrzydłach brylowali Grzegorz Białek oraz Trojan Stróżyński, a prowadzenie gospodarzy oscylowało w okolicy sześciu trafień. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie.Ładne bramki zdobywał Adam Wawrzonkowski, a na boisku pojawili się Mikołaj Grześkowiak oraz Mateusz Ławniczak, którzy na co dzień  będą występować w drużynie juniorów młodszych.Dobre nastroje ekipy z Newtona pokrzyżowała końcówka meczu, w której ambitnie grający ”wojskowi” odrobili część strat. Problemem są też kontuzje, których nabawili się Mateusz Figaj, Marcin Radniecki oraz wspomniany wcześniej Krzysztof Mańczak.

A już w poniedziałek młodzi poznaniacy pojadą do Ostrowa na mecz z miejscową Ostrovią. W sobotę swoje rozgrywki zainaugurują juniorzy młodsi. Podopieczni Jakuba Kasperczaka udadzą się do mistrza Polski z Obornik Wlkp.Ekipa trenera Michała Tórza w pierwszej kolejce pauzuje.