Ruszyła MKS Handball Liga

Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku ruszyły rozgrywki MKS Handball Ligi. Za nami pierwsze turnieje, a w nich sporo emocji. W roku szkolnym 2019/2020 w MKS Handball Lidze wystartowało 10 szkół podstawowych, a rozgrywki są przewidziane głównie dla pięcioklasistów.Wśród uczestników tegorocznych zmagań są Sp.7, Sp.10, Sp.20, Sp.46, Sp.53, Sp72, Sp.77,Sp.84,Sp.88 oraz ZSP nr 9. Po pierwszej serii rozgrywanych w Szkole Podstawowej nr 72 turniejów na czele tabeli znajdują się SP.10 oraz SP.7. Obie szkoły od lat współpracują z klubem MKS Poznań, a uczniowie tych placówek reprezentują barwy czerwono-czarne w rozgrywkach ligowych.

MKS Handball Liga to autorski pomysł klubu MKS Poznań polegający  na organizacji cyklicznych rozgrywek dla uczniów poznańskich szkół podstawowych. Całość zakończona zostanie wielkim turniejem finałowym, w którym wezmą udział wszystkie zespoły, a zawody rozgrywane będą równolegle na dwóch boiskach.