Przygotowania na ostatniej prostej

Już tylko niecałe dwa tygodnie pozostały pierwszoligowym szczypiornistom do pierwszego meczu drugiej rundy. Piłkarze ręczni MKSu nie próżnują i solidnie przygotowują się do inauguracyjnego spotkania w Olsztynie. Po dwóch kontrolnych pojedynkach z Grunwaldem we wtorek do Poznania zawita Real Astromal Leszno. W ramach rewanżu szczypiorniści z Newtona w sobotę pojadą do Leszna, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Moto Jelcz Oława i AZSem UZ Zielona Góra w organizowanym przez miejscowych turnieju piłki ręcznej. Będzie to ostatni sprawdzian podopiecznych Domana Leitgebera przed startem w rozgrywkach ligowych.

W poznańskim obozie na urazy narzekają Jakub Kasperczak i Piotr Góral. Ten pierwszy jest już po zabiegu chirurgicznym i od przyszłego tygodnia rozpocznie rehabilitację. Pochodzący z płocka młody golkiper uskarża się na zapalenie więzadeł rzepki i trenuje indywidualnie.Od poniedziałku powinien już wrócić do normalnych zajęć. Na pełnych obrotach trenuje już za to doświadczony Rafał Niedzielski, który ze względu na problemy z kolanem pierwszą rundę spędził głównie na ławce rezerwowych.