Pomezania pokonana

Czwarte zwycięstwo odnieśli w rozgrywkach 1 ligi piłkarze ręczni MKSu Poznań. W sobotnie popołudnie w pokonanym polu zostawi Pomezanię Polski Cukier Malbork zwyciężając 33:24. W mecz lepiej weszli doświadczeni goście i po karnym Łukasza Cielątkowskiego prowadzili 4:2. W 17 minucie spotkania  bramkę z koła zdobył Marek Boneczko i podopieczni Igora Stankiewicza prowadzili 9:7.

Następne minuty należały już do gospodarzy. Poznaniacy zdobyli pięć bramek z rzędu nie tracąc żadnej i wyszli na prowadzenie 12:9. Po pół godzinie gry było 13:11 dla MKSu. Po zmianie stron na boisku panowała już tylko jedna drużyna. Czerwono-czarni grali bardzo dobrze w defensywie, a w kontrataku brylowali Mateusz Pacała i Wojciech Leder. Na dwie minuty przed końcową syreną na tablicy widniał wynik 33:21 dla miejscowych i było to najwyższe prowadzenie podopiecznych Domana Leitgebera w tym meczu. Poznaniacy zagrali w tym meczu mądrze i zespołowo. Mozolnie budowali swoją przewagę, a cała drużyna zasługuje na pochwałę. Ostatecznie MKS Poznań pokonał Pomezanię Polski Cukier Malbork 33:24 i po siedmiu meczach ma na swoim koncie 8 punktów.