„Piotr i Paweł – dumny partner MKS Poznań”

Miło nam poinformować, że do grona parterów naszego Klubu dołączyła Fundacja Piotr i Paweł „RADOŚĆ DZIECIOM”, do której celów statutowych należy podejmowanie i wspieranie działań w zakresie upowszechniania profilaktyki zdrowotnej dzieci.  Współpraca obejmuje grupy młodzieżowe MKS Poznań w sezonie 2016/2017.

Szkolenie młodzieży w ramach Akademii Piłki Ręcznej jest jedną z wizytówek MKS Poznań. Klub w swojej 25-letniej historii od zawsze stawiał na młodzież, odnosząc na tym polu sukcesy m.in. o randze ogólnopolskiej, w swoich szeregach mając również reprezentantów młodzieżowej kadry Polski oraz uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zakończony sezon był dla MKS Poznań szczególnie udany – aż 3 zespoły awansowały do rozgrywek centralnych, a medale Mistrzostw Wielkopolski wywalczyły oba zespoły dzieci młodszych. W sezonie 2016/2017 czerwono-czarne barwy reprezentuje aż 8 grup młodzieżowych.

Fundacja, w ramach prowadzonego przez Fundację programu „Orzełki” będzie wspierać młodych MKSowych piłkarzy ręcznych w ich dalszej karierze sportowej.

Mamy nadzieję, że ciężka praca naszych zawodników oraz trenerów przyniesie efekty w postaci ligowych punktów oraz rozwój ich sportowej pasji a Fundacji Radość Dzieciom satysfakcję i dumę z pomocy następcom Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego.