Pierwsze derby u siebie

W najbliższą sobotę w sali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu dojdzie do ciekawie zapowiadającego się pojedynku pomiędzy MKSem Poznań a Realem Astromal Leszno. Leszczynianie w tym sezonie spisują się znakomicie i są rewelacja rozgrywek. Podopieczni Ryszarda Kmiecika swoją dobrą postawę potwierdzili pokonując m.in. Wybrzeże Gdańsk i Pomezanię Malbork i po 11 kolejkach zajmują dobre,czwarte miejsce tracąc tylko punkt do wicelidera z Elbląga.Trzon zespołu od wielu lat jest stabilny i trudno
doszukiwać się tu jakiś nowości. Bardzo ważnym i świeżym ogniwem jest z pewnością Marcin Tórz,który po kilku latach tułaczki po kraju powrócił na dobrze sobie znaną salę i jest bardzo silnym punktem zespołu.
W poznański obozie przed derbowym bojem panuje pełna mobilizacja. Po dwóch porażkach z rzędu czerwono-czarni marzą o wygranej i choć zadanie przed nimi trudne to z pewnością łatwo swojego terenu nie oddadzą.
Początek spotkania w sobotę o godzinie 18.00.