Pierwsza porażka juniorów młodszych

Po dwóch zwycięstwach z rzędu juniorzy młodsi MKSu Poznań musieli przełknąć gorycz porażki. We wtorkowym meczu gimnazjaliści z Newtona nie potrafili znaleźć sposobu na starszych i bardziej rosłych zawodników Nielby Wągrowiec i przegrali 27:33. Początek spotkania był bardzo obiecujący bowiem gospodarze po bramce Mateusz Figaja prowadzili 10:8. Później niestety do głosu doszli wągrowiczanie i jeszcze do przerwy wyprowadzili swój zespół na pięć bramek przewagi (13:18). Po zmianie stron młodzi poznaniacy ambitnie i z dużym zaangażowaniem stawiali czoło silniejszemu fizycznie rywalowi. Po bramce dobrze grającego tego dnia Grzegorza Dera było już tylko 23:26, ale na więcej goście nie pozwolili. Ostatecznie MKS Poznań przegrał z Nielbą Kominki Batura Wągrowiec i zanotował pierwszą w tym sezonie porażkę.

W swoim kolejnym spotkaniu poznaniacy w najbliższy wtorek pojadą do Wągrowca na mecz z drugim zespołem Nielby.

Bramki dla MKSu zdobyli:

K.Buczko, K.Mańczak, T.Stróżyński 5, A.Wawrzonkowski i G.Der po 4, M.Figaj, E.Bernacik, D.Glonek, A.Ziobrowski, J.Wichniarek po 2, P.Iskra, A.Milecki, K.Kędzierski, A.Kamiński, po 1, Ł.Czarnik, M.Radniecki,