Piękny turniej na zakończenie sezonu

Piątkowym świętem piłki ręcznej zakończyliśmy sezon 2018/2019.Na obiektach Szkoły Podstawowej nr 72 w Poznaniu od samego rana do późnego popołudnia ,na dwóch boiskach jednocześnie  zespoły damskie i męskie rozgrywały swoje ostatnie w tym roku sportowe boje. W wielkim finale MKS Handball Ligi wzięło udział blisko 300 dzieciaków z 22 dwóch zespołów w trzech kategoriach rozgrywek. I choć nie wynik w tej imprezie nie jest najważniejszy to emocji nie brakowało.Wśród dziewczyn bezkonkurencyjny okazał się zespół Pyrek z Sp 46 w Poznaniu. Podopieczni Joanny Draszkiewicz z Sp.7 nie miał sobie równych w rozgrywkach pięcioklasistów. Najciekawiej było w rozgrywkach czwartoklasistów. Tam ze złotem na piersi wrócili uczniowie Sp.46, srebrny medal zawisł na szyjach gospodarzy z SP.72, a na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy Anny Śmigowskiej z Sp.10.

Każdy uczestnik turnieju wrócił z imprezy z podarunkiem, były medale, puchary, nagrody indywidualne oraz specjalne wyróżnienia. Piątkowy finał był podsumowaniem całorocznych rozgrywek MKS Handball Ligi. Organizatorem tej imprezy jest klub MKS Poznań. Pomocną dłoń w propagowaniu szczypiorniaka wśród najmłodszych wyciągnęło Miasto Poznań, Poznański Szkolny Związek Sportowy,Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej, Szkoła Podstawowa nr 72 w Poznaniu, Szkoła Języków Obcych Leader School, Fabryka Śmiechu Michałek,Firma Bama Opony,Firma Margo, Firma Todo. Wszystkim darczyńcom wielkie podziękowania !!!

Zawodnikom, zawodniczkom, trenerom serdecznie gratulujemy sportowej postawy,dziękujemy za wspólnie przepracowany rok i życzymy udanych wakacji!!! Do zobaczenia w przyszłym roku !