Piękny prezent na święta

Trzymający w napięciu horror z heppy endem zafundowali swoim kibicom piłkarze ręczni MKSu Poznań. Poznaniacy pokonali w rozgrywanym awansem meczu 21 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi SMS Gdańsk 26:25 i zainkasowali dwa bardzo cenne punkty.

Przed spotkaniem oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli, a to zapowiadało spore emocje. W mecz lepiej weszli przyjezdni, którzy z zimną krwią wykorzystywali wszystkie błędy gospodarzy. Nie do zatrzymania w gdańskim zespole był Arkadiusz Moryto, który w całym spotkaniu zdobył dla swojej ekipy aż 11 bramek. To właśnie po bramce dynamicznego skrzydłowego SMS prowadził w 23 minucie 11:8. Końcówka pierwszej odsłony należała już do miejscowych. Najpierw Wojciech Leder doprowadził do remisu, a tuż przed przerwą dynamiczną akcję na bramkę zamienił Bartosz Przedpełski i było 14:13 dla poznaniaków. Po zmianie stron do natarcia ruszyli miejscowi. W bramce kapitalne zawody rozgrywał Piotr Góral, a po celnym rzucie z kontry Antoniego Żochowskiego MKS prowadził już 17:13. Gdańszczanie poprawili swoją grę w obronie i z mozołem gonili podopiecznych Domana Leitgebera. Na minutę przed końcem spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 25:25. Gospodarze ostatnią akcję rozgrywali w przewadze, a swoim szóstym celnym rzutem w tym meczu popisał się Wojciech Leder i na sali zapanowała wielka radość. O czas poprosił jeszcze Jan Prześlakiewicz, ale bardzo dobrze grający w tym meczu Jakub Kasperczak do spółki z Bartoszem Przedpełskim nie pozwolili już wydrzeć sobie zwycięstwa.

MKS Poznań pokonał SMS Gdańsk 26:25 i zrównał się punktami z Wolsztyniakiem Wolsztyn zajmującym 10 miejsce w tabeli.

Bramki dla MKSu zdobyli:

P.Góral, B.Badowski, D.Zarzycki, W.Leder 6, J.Kasperczak 5, M.Tokaj 4, M.Bekisz 3, B.Przedpełski, H.Narożny, A.Żochowski po 2, Ł. Niedzielak 1, A.Klopsteg 1,J.Pochopień,  B.Grycman, M.Pacała, M.Witucki,