Okres przygotowawczy trwa!

Tegoroczny obóz sportowy w Pniewach odbył się w dniach 19-26.08. Udział wzięły wszystkie zespoły młodzieżowe: młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. Okres przygotowawczy rozpoczęli wraz z pierwszym dniem sierpnia i przez kolejne kilka tygodni zaprzyjaźniali się z bieżnią, siłownią i treningami w hali. Przelali hektolitry potu i łez, a to wszystko, by spełniać marzenia!

Cel każdego zespołu na sezon 2022/23 jest jeden, a jaki?
O kilka słów zapytaliśmy naszych zawodników 

Tydzień obozu przygotowawczego przepracowaliśmy w hali, na bieżni i siłowni, przygotowując się do kolejnego sezonu. W czwartek zagraliśmy sparing z drugoligowym zespołem, a naszym wspólnym celem na kolejny sezon jest dojście jak najdalej w Mistrzostwach Polski. (Mikołaj Rydzewski, Junior)

W tym roku za cel postawiliśmy sobie jak najwyższe miejsce w Mistrzostwach Polski, dlatego ciężko pracowaliśmy i nadal pracujemy, aby się do tego przygotować. Nie ma lepszego miejsca, niż obóz sportowy, aby równie dobrze zżyć się z drużyną i trenerami. Pod koniec obozu nagrodą dla naszego zespołu był sparing z drugoligowym zespołem. MKS Poznań to jedna wielka rodzina i nic tego nie zmieni! (Michał Orszulak, Junior Młodszy)

Obóz był dla nas ciekawy, ponieważ uczyliśmy się nowych formacji w drużynie, integrowaliśmy się nawzajem i poznawaliśmy się z naszym nowym trenerem. Na pewno jednym z naszych celów będzie wyjście do 1/16 MP i dojście w nich jak najdalej. (Igor Dutkiewicz, Junior Młodszy)

Podsumowując obóz, wszyscy ciężko trenowaliśmy przez cały tydzień. Każdy dołożył swoją cegiełkę na treningach. Każdy z nas wrócił z nowymi umiejętnościami, które mamy zamiar pokazać na meczach. Naszym celem jest awans do 1/16 Mistrzostw Polski Młodzików, w dodatku będziemy próbować powtórzyć osiągniecie naszych starszych kolegów i dojść do finału tych rozgrywek. (Kuba Jakubowski, Młodzik)

Wszyscy jesteśmy pełni nadziei, że ciężko przepracowany obóz zaowocuje w same sukcesy sportowe! Pierwszy już mamy w kieszeni.

Już jutro zagramy w Turnieju im. Jerzego Kuleczki, a naszymi przeciwnikami będą zespoły seniorskie: WKS Grunwald Poznań, MKS Tęcza Kościan, KPR Środa Wielkopolska. Zapraszamy na „Chwiałkę”!