Ogromny pech juniorów młodszych

O sporym pechu może mówić zespół juniorów młodszych wracający z Lubina z 1/16 Mistrzostw Polski. Młodzi poznaniacy wygrali w tym turnieju dwa mecze i… nie awansowali do dalszego etapu rozgrywek. Takim samym dorobkiem punktowym mogą się pochwalić zarówno Zagłębie Lubin i Gwardia Opole, a ponieważ oba te zespoły miały lepszy bilans bramkowy od graczy ze stolicy Wielkopolski to właśnie one awansowały do 16 najlepszych drużyn w Polsce.
Trójkolorowi w piątkowym meczu po heroicznym boju pokonali Gwardię 26:25, dzień później ulegli gospodarzom 20:29, a na zakończeniu turnieju rozprawili się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 33:19. Na pocieszenie pozostaje fakt, że królem strzelców całego turnieju z dorobkiem 22 bramek został Kacper Janczyk. Turniej w Lubinie był niestety ostatnim występem w tym sezonie zespołu prowadzonego przez trenera Jakuba Kasperczaka. Warto odnotować, że młodzi poznaniacy w całych rozgrywkach tego sezonu przegrali tylko dwa mecze. Dla całej drużyny należą się zatem WIELKIE gratulacje!!!
W barwach MKSu Poznań w Lubinie wystąpili: J.Herda, K.Nowaczyk, M.Sakwa, E.Uyen, A.Bielecki, T.Jelinski, M.Orszulak, A.Łosiński, F.Szała, K.Urbaniak, K.Janczyk, M.Świtała, J.Kelm, S.Runowski, T.Olejnik, M.Rydzewski, M.Jaskowski, M.Adamczewski.