Niedziela, 7.00…

Na godzinę 7.00 w niedzielę zaplanowany jest wyjazd piłkarzy ręcznych MKSu Poznań na mecz 11 kolejki rozgrywek o mistrzostwo 1 ligi mężczyzn do Elbląga. Tak wczesny wyjazd oznacza, że noc z soboty na niedzielę dla poznańskich szczypiornistów do najdłuższych nie będzie należała. Sam mecz rozpocznie się o godzinie 15.00, ale odległość pomiędzy Elblągiem i Poznaniem i warunki atmosferyczne panujące szczególnie rano na drogach nie pozostawiły innego wyboru jak start z Newtona o tak wczesnej porze.
KS Meble Wójcik Elbląg jeszcze przed sezonem głośno zapowiadał walkę o awans do Superligi. Do zespołu dołączyli znani z parkietów ekstraklasowych Michał Tórz i Paweł Adamczak, a na prawe rozegranie sprowadzono młodzieżowego reprezentanta kraju Kamila Netza. Dowodzona przez Dariusza Molskiego drużyna po 10 kolejkach ma na swoim koncie 14 punktów i jeden mecz zaległy. Lepsi od popularnych „meblarzy” byli tylko gracze Warmii Traveland Olsztyn i MKSu Kalisz.
Poznaniacy tydzień temu po heroicznej walce ulegli na własnym terenie Spójni Gdynia i była to ich pierwsza porażka przed własną publicznością. W porównaniu do poprzedniego meczu dużych zmian w składzie czerwono-czarnych nie będzie. Do gry powróci Hubert Narożny, a w protokole najprawdopodobniej zabraknie miejsca dla kontuzjowanego Rafała Niedzielskiego i Damiana Komisarka.
Na ile te kosmetyczne zmiany pomogą poznaniakom nawiązać wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem?
Początek tego spotkania w niedzielę o godzinie 15.00 w Elblągu.