Nie tak miało być

W rozgrywanym w weekend Półfinale Mistrzostw Polski Młodzików drużyna MKSu Poznań zajęła dopiero czwarte miejsce i nie awansowała do najlepszej ”8” drużyn w tej kategorii w kraju. Młodzi poznaniacy przegrali wszystkie swoje mecze i z zerowym dorobkiem punktowym przyglądali się tylko rywalizacji o najwyższe cele. A tam było bardzo ciekawie bowiem trzy drużyny miały po 4 punkty i o końcowej kolejności decydował lepszy bilans bramkowy. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy Ułana Bydgoszcz, a tuż za nimi UKS Miś Gorzów Wlkp. Największym pechowcem jest Nielba Wągrowiec, która mimo wygrania dwóch meczów nie awansowała do turnieju finałowego. O medale mistrzostw Polski bić się będą zatem bydgoszczanie i gorzowianie, a dla zawodników z Poznania i Wągrowca turniej w Gimnazjum nr 54 był pożegnaniem z sezonem 2015/2016.