Na początek Spójnia Gdynia

W sobotę w siedzibie ZPRP w Warszawie odbyło się losowanie rozgrywek 1 ligi piłkarzy ręcznych w sezonie 2016/2017. W swoim inauguracyjnym spotkaniu piłkarze ręczni MKSu Poznań podejmą na własnym terenie Spójnię Gdynia. Drugi mecz również na Newtona poznaniacy rozegrają z Wybrzeżem Gdańsk, a swój pierwszy wyjazd zaliczą do Gdańska na pojedynek z miejscowym SMSem. Co ciekawe pierwsze dwa zespoły dość głośno mówią o tym, że chętnie w przyszłym roku spróbowałyby swoich sił w Lidze Zawodowej. Jeśli tak się stanie Kolegium Ligi w ich miejsce zaprosi zespoły, które zakończonym sezonie grały na zapleczu Superligi, ale spadły do II ligi lub drużyny , które odpadły w grach barażowych. W porównaniu do poprzednich rozgrywek doszło do kilku zmian. W miejsce MKSu Kalisz do grupy A przeniesiono Nielbę Wągrowiec. Z II ligi awansowały Stal Gorzów i Grunwald Poznań, a po barażach Wolsztyniaka Wolsztyn zastąpiła drużyna z Żukowa.Jedynym spadkowiczem będzie WKS Śląska Wrocław.

Pierwszy mecz nowego sezonu zaplanowano na 11 września 2016 roku.