Młodzież nie próżnuje

Już trzy mecze w nowym roku rozegrali młodzieżowcy poznańskiego MKSu. W dwóch z nich wystąpili juniorzy, jeden zagrali młodzicy. Ci ostatni pokonując na wyjeździe Spartę Oborniki 32:28 przypieczętowali swój awans do grupy finałowej z pierwszego miejsca. Zwycięstwo podopiecznych Daniela Bartłomiejczyka oznacza także, że drugi zespół MKSu w kolejnej fazie rozgrywek również zagra w grupie mistrzowskiej. Tam najprawdopodobniej na młodych poznaniaków czekają rówieśnicy z Kościana, Kalisza, Jerki i Włoszakowic. Dwie najlepsze drużyny awansują do rozgrywek centralnych. Ze zmiennym szczęściem rozpoczęli noworoczne granie juniorzy. Najpierw dość wyraźnie ulegli Ostrovii Ostrów Wlkp. 19:30, by dwa dni później pokonać na wyjeździe Nike Kalisz 37:28. Przed najstarszymi młodzieżowcami jeszcze dwa mecze rundy rewanżowej ( z Tęczą Kościan i Wolsztyniakiem Wolsztyn ) i potyczki barażowe o awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów ze Startem Konin i ewentualnie Nielbą Wągrowiec.