Młodzicy zwyciężają w turnieju

Kawałek dobrego, młodzieżowego szczypiorniaka zobaczyli wszyscy kibice, którzy przybyli w sobotę na salę sportową Gimnazjum nr 54 w Poznaniu. Najwięcej radości po ostatniej syrenie XXIV Młodzieżowego Turnieju Piłki Ręcznej nie kryli gospodarze turnieju, ale wszystkim przybyłym drużynom należą się gromkie brawa. W turnieju  wzięło udział 8 drużyn, a wyniki meczów o miejsca były niewiadomą do ostatnich chwil. Najpierw każda drużyna rozegrała trzy mecze w grupie, a potem w zależności od zajętej w tej fazie rozgrywek pozycji, zespoły rozgrywały spotkania o miejsca. I tak w pierwszym z nich MKS II pokonał jedną bramką KS Posnanię IUKS Posnanię Poznań. W meczu o V-te miejsce UKS Rolnik Gołańcz zwyciężył Spartę Oborniki, a w grze o brąz dopiero po serii rzutów karnych Spartakus Buk rozprawił się z Nielbą Wągrowiec. W wielkim finale emocje sięgnęły zenitu. MKS I pokonał po pięknej walce UKS Misia Gorzów Wlkp 25:22 i stanął na najwyższym stopniu podium.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.MKS I Poznań

2.UKS MIŚ Gorzów Wlkp.

3.UKS Spartakus Buk

4.MKS Nielba Wągrowiec

5.UKS Rolnik Gołańcz

6.SKF Sparta Oborniki

7.MKS II Poznań

8.KS Posnania IUKS Jedynka Poznań

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dawida Wojtczaka z MKSu I, najwięcej bramek rzucił Jakub Olejniczak z Gorzowa, a najlepszym bramkarzem został Krzysztof Buczko z MKSu I.

Organizatorem turnieju był klub MKS Poznań oraz Poznański szkolny Związek Sportowy, partnerami Gimnazjum nr 54 w Poznaniu i Miasto Poznań, a sponsorami Leader School, Kempa, Rebis i Fabryka Śmiechu Michałek. Wszystkim serdecznie dziękujemy.