Młodzicy pokonali Tęczę

Ważną wygraną zanotowali na swoim koncie zawodnicy MKSu I w rozgrywkach młodzików. Podopieczni Daniela Bartłomiejczyka pokonali na własnym parkiecie Tęczę Kościan 38:25 i zainkasowali dwa cenne punkty. Drużyna z Kościana po pierwszej fazie rozgrywek zajmowała pierwsze miejsce w grupie B. W grupie A prym wiedli poznaniacy, stąd stawka czwartkowego spotkania była bardzo wysoka. W mecz lepiej weszli goście, którzy po kilku minutach prowadzili dwiema bramkami. Czerwono-czarni zwarli szeregi obronne i wyprowadzili kilka szybkich kontrataków, po których wyszli na prowadzenie. Do przerwy miejscowi prowadzili 19:13.Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa, a ich przewaga rosła  minuty na minutę. W poznańskim obozie z bardo dobrej strony pokazał się autor 9 bramek Sebastian Andrzejewski, o trzy mniej zanotował Grzegorz Der, a kilka bardzo ładnych interwencji w bramce pokazał Krzysztof Buczko. Dwa dni wcześniej w sali Gimnazjum nr 54 swój mecz rozegrał drugi zespół MKSu. Ich rywalem było Nike Kalisz i mimo zrywu poznaniaków w samej końcówce meczu to własnie kaliszanie wracali do domu z kompletem punktów zwyciężając 23:20.

W swoim kolejnym meczu MKS I podejmie na własnym terenie Spartan z Jerki, natomiast ich koledzy  drugiego zespołu będą pauzować.