Mistrzowskie Gimnazjum 54

W czwartkowe południe w sali Gimnazjum nr 54 odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców uczęszczających do gimnazjum w mieście Poznaniu.Wśród finalistów znalazły się Gimnazjum Katolickie, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 67 oraz gospodarz -Gimnazjum nr 54. W pierwszym półfinale Gimnazjum nr 5 pokonało Gimnazjum nr 67 24:10. Do finału weszli także uczniowie z Newtona. W meczu o brąz popularny ”katolik” pokonał rywala z Kiekrza 17:12,a w meczu o prym w mieście Gimnazjum nr 54 pokonało Gimnazjum nr 5 28:10. Gospodarze zapewnili sobie tytuł najlepszej drużyny w Poznaniu i awansowali do Półfinału Wojewódzkiego.

Wszyscy uczniowie zwycięskiej drużyny na co dzień bronią barw MKSu Poznań w rozgrywkach juniora młodszego.

Gratulujemy !

Mecze półfinałowe:
G 67 – G 5 10:24
G Kat – G 54 4:21
mecz o 3 miejsce
G 67 – G Kat 12:17
finał
G 5 – G 54 10:24
Skład Gimnazjum nr 54:
Sebastian Andrzejewski, Eryk Bernacik, Krzysztof Buczko, Grzegorz Der, Dominik Glonek, Mateusz Figaj, Aleks Kamiński, Piotr Iskra, Krzysztof Mańczak, Antek Milecki, Trojan Stróżyński, Jan Wichniarek, Adam Wawrzonkowski, Marcin Radniecki, Aleks Ziobrowski
Trener: Doman Leitgeber